KRNOV | Na konci prvního zářijového týdne se uskuteční již 18. ročník Krnovských hudebních slavností. Letos plnoletý festival nabídne od 5. do 8. září širokou škálu hudebních žánrů a řadu zvučných jmen.

Foto: Plakát akce

Část letošního programu představuje ředitelka MIKS Krnov Petra Manczalová: „Každoročně se snažíme zahájit slavnosti trochu jinak, co se ale nemění, je místo zahajovacího koncertu – Koncertní síň sv. Ducha. Tyto reprezentativní prostory letos rozezní nejznámější tenorové árie české i světové opery v podání vynikajících pěvců – Jána Kostelanského, Juraje Nociara a Milana Pelikána za klavírního doprovodu Ahmada Jafar Hedara.

A kouzlu lidského hlasu bude patřit i závěrečný koncert v divadle. Vlastně čtyřem hlasům, neboť s novou, již pátou verzí svého koncertu se do Krnova po letech vrátí vokální seskupení 4TET.“ Úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů, překvapivě originální pojetí aranžmá a neotřelé harmonie Jiřího Škorpíka i temperamentní herecké až „taneční“ výkony aktérů na jevišti jsou již 17 let zárukou precizního koncertu s neopakovatelnou atmosférou. Předprodej na oba koncerty bude zahájen v Turistickém informačním centru Krnov ve čtvrtek 1. srpna.

Pro mnoho návštěvníků a posluchačů z Krnova i okolí je největším lákadlem dvoudenní festivalová část programu. Ta se bude opět konat v zahradě střediska volného času, a to v pátek 6. září od 16.00 hodin a v sobotu 7. září od 14.00 hodin. „Pro letošní rok jsme se snažili namíchat do festivalové části různorodé interprety tak, aby si každý z návštěvníků vybral. V programu tak najdou Jožku Černého, Portless, Buty, Richarda Müllera, Tublatanku nebo kapelu Divokej Bill,“ doplňuje program Manczalová.

Stejně jako v loňském roce je i letos festivalová část programu spolufinancována Evropskou unií v rámci projektu Náš svět hudby, který MIKS Krnov realizuje s partnerským kulturním střediskem z polského Prudniku. „Polští návštěvníci rádi přijíždějí do Krnova prodloužit si sezonu hudebních festivalů a poslechnout si některé z českých a slovenských umělců, jejichž tvorbu překvapivě často znají. Zároveň se tak i českým posluchačům představí někteří z polských hudebníků, jejichž tvorba podle nás vhodně doplní program slavností,“ říká Eva Čechová z MIKS Krnov. Z folklórních souborů se tak v Krnově znovu objeví kapela Góralská Hora, která mapuje folklór česko-polsko-slovenského příhraničí, zástupcem rockových kapel je skupina Horyzont a své posluchače si jistě najde i osobitá dvojice Acoustica Prudnik, kombinující rockové skladby s akustickým folkem.

Díky projektovým prostředkům i příspěvku města Krnova stojí vstupenka na každý festivalový den symbolických 100 korun a pokud si ji návštěvníci zakoupí v předprodeji, mohou ji v den konání vyměnit za identifikační pásek u vstupu do zahrady SVČ Krnov bez dlouhého čekání ve frontě.

Zdroj: MěÚ Krnov

top