MSK | Krajský úřad Moravskoslezského kraje nabízí občanům možnost objednat si konkrétní termín pro návštěvu úřadu. Rezervace jsou možné v některých agendách, pro vyřízení vybraných úředních záležitostí.

Foto: MSK

„Chceme občanům maximálně vyjít vstříc. Náš rezervační systém jim ušetří čas a někdy i nepříjemné čekání. Lidé určitě uvítají možnost mít rezervovaný přesný termín své návštěvy úřadu. Největší zájem předpokládáme o naši kotlíkovou kancelář, kde jsou úředníci k dispozici občanům žádajícím o příspěvek na nový kotel. Mohou jim například poradit, které dokumenty musí dodat, či jak správně při čerpání dotace postupovat,“ vysvětlil ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza a doplnil, že rezervační systém je k dispozici i v oblasti školství při vyřizování zahraničního vzdělávání či odevzdávání zápisových lístků.

Lidé se mohou objednat i na dopravní úřad, když si potřebují vyřídit licenci v silniční mezinárodní dopravě nebo osvědčení o odborné způsobilosti. „Možnost rezervace nabízíme i pro některé agendy v oblasti životního prostředí a zdravotnictví. Lidé se taky mohou objednat na Czech POINT nebo na ověřování pravosti podpisu či kopií. Věřím, že občané naši nabídku uvítají a budou ji využívat,“ řekl ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza.

Rezervační systém pro klienty Krajského úřadu Moravskoslezského kraje je k dispozici na https://rezervace.msk.cz/.

Zdroj: MSK