BRUNTÁL | Až do 14. května můžete hlasováním rozhodnout, který z návrhů předložených v participativním rozpočtu pro rok 2021 bude nakonec realizován. Stejně jako v loňském roce i letos lidé předložili dva návrhy projektů.

Město opět vyčlenilo do tzv. participativního rozpočtu půl milionu korun a vyzvalo občany, aby o vynaložení těchto peněz sami rozhodli na základě svých potřeb a představ – od předložení návrhů až po rozhodnutí, který z nich nakonec bude uskutečněn.

Podobně jako loni, kdy bylo díky participativnímu rozpočtu postaveno workoutové hřiště, se také letošní návrhy týkají městského parku a jeho nejbližšího okolí.

Prvním návrhem jsou „Trampolínky v parku“, tj. vybudování zemních trampolín v bezprostřední, dohledové vzdálenosti od workoutového hřiště. Návrh počítá s instalací čtyř čtvercových skákacích matrací o rozměrech 107 x 107 cm, zabudovaných do terénu a usazených do bezpečného polyuretanového barevného povrchu, a dále s umístěním parkové lavičky pro posezení či odložení věcí.

Druhý návrh má název „Bosé nohy v parku“ a předpokládá zatraktivnění okolí nové cyklostezky využitím mokřadů Černého potoka: mají zde být vybudovány chodníky pro našlapování v různém terénu (tzv. bosoviště), Priessnitzova vodní cesta a systém tůní s okolím propojeným chodníky a vrbovými tunely k pozorování života v mokřadech. Jako doplňující prvky jsou navrženy ohniště a otevřená zahrada.

„Je velmi potěšující, že naši občané už druhým rokem nejenže vyjadřují zájem o život ve městě, ale také ukazují, že to se zapojením do veřejného dění myslí vážně. Oba návrhy projektů jsou přínosné, realistické, promyšlené, zcela odpovídají duchu participativního rozpočtu a svými náklady respektují vyčleněné prostředky. Chtěla bych za tento přístup předkladatelům poděkovat a vyzvat všechny, aby se zapojili do hlasování,“ uvedla místostarostka města Hana Šutovská.

Hlasování mělo původně probíhat v dubnu, usnesením rady města však byl termín nově stanoven na období od 15. dubna do 14. května. Důvodem změny termínu je skutečnost, že předkladatelé byli vyzváni k upřesnění záměrů v zájmu jejich proveditelnosti.

Zdroj: MěÚ Bruntál

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.