DÍVČÍ HRAD | Už od roku 2015 plánovali v Dívčím Hradě výstavbu chodníků podél hlavní komunikace vedoucí obcí od mateřské školy po lávku u obecního úřadu. To, co bylo doposud jen na papíře, je nyní realitou. Nebezpečná chůze podél hlavní komunikace je již minulostí.

„Obec je obcí uličního typu a rozprostírá se podél hlavní silnice na Osoblahu. Denně tudy projedou stovky aut, kdy ne všichni řidiči jsou ukáznění a dodržují pravidla silničního provozu,” řekl starosta Dívčího Hradu Jan Bezděk.

„Proto jsme již od roku 2015 projektovali výstavbu chodníku ve středu obce, kde se pohybuje velké množství chodců jdoucích do obchodu, na obecní úřad, do školky nebo na autobusovou zastávku. V roce 2018 jsme na stavbu získali prostřednictvím MAS Rozvoj Krnovska dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu,” řekl starosta závěrem.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.