KRNOV | Charita Krnov nabízí seniorům ve věku 65+ se zdravotním omezením, držitelům průkazů TP, ZTP a ZTP/P a lidem s tělesným či zdravotním omezením, kteří jsou držiteli mimořádných výhod prvního až třetího stupně, novou službu – Charitaxi. Zahrnuje nejen přepravu automobilem Škoda Yeti, ale také doprovod charitního pracovníka. Rozjezd nové služby finančně podpořilo město Krnov. 

Foto: Plakát akce

„Komerčních taxislužeb v Krnově je dostatek. My jsme ale již delší dobu registrovali poptávku po takové službě, která by nespočívala v pouhém převozu. Jsou totiž lidé, kteří si sami netroufnou na návštěvu lékaře, obchodu nebo hřbitova a buď nemají nikoho ve svém okolí, jenž by je tam zavezl a zároveň doprovodil, nebo si rodinní příslušníci musejí kvůli doprovodu svého příbuzného brát volno v práci,“ zdůvodnila vznik nové služby ředitelka Charity Krnov Monika Dudová.

Aby nedocházelo k využívání služby lidmi, kteří ji nepotřebují, probíhá v domácnostech zájemců sociální šetření. „Má zjistit, zda lidé naši službu skutečně potřebují. Chceme tím předejít zbytečnému využívání dopomoci, které by u nich mohlo urychlit ztrátu soběstačnosti a pohyblivosti. Přesto doprovod není podmínkou přepravy. Pokud klient například zvládne dojít z auta do lékárny sám a sám si tam vše vyřídit, nemusí ho mít,“ řekla Monika Dudová.

Charitaxi je v provozu ve všední dny od 7.00 do 15.30 hodin. Objednávky jsou přijímány alespoň dva dny předem, a to telefonicky na čísle 608 886 603. Pracovníci Charity Krnov jsou také ochotni zájemce navštívit v domácím prostředí a vše potřebné domluvit osobně. Jízda po Krnově stojí 50 Kč, mimo Krnov 7 Kč za 1 km, například do Ostravy a zpět to je 400 Kč. Za doprovod klient zaplatí 120 Kč za hodinu, půlhodina vyjde na 60 Kč. Více informací najdete také na webu Charity Krnov.

Zdroj: MěÚ Krnov