HORNÍ BENEŠOV | Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje uzavřela pět tříd na Základní škole a Mateřské škole v Horním Benešově na Bruntálsku. Nákaza koronavirem se prokázala u dvou pedagogických pracovníků a jednoho žáka. Ostatní děti skončily v karanténě, bude probíhat testování žáků i pedagogů.

Zdroj: ZŠ a MŠ Horní Benešov

Moravskoslezská hygiena uzavřela pět tříd na Základní škole a Mateřské škole v Horním Benešově na Bruntálsku. Nákaza koronavirem se prokázala u dvou pedagogických pracovníků a jednoho žáka. Informoval na webových stránkách školy ředitel Zdeněk Žanda. Jedná se o 1.A, 1.B, 4. třídu, 9.A a 9.B. Všechny děti z těchto tříd jsou umístěny do karantény po dobu 10 dní.

„Všechny děti z těchto tříd budou testovány ve čtvrtek v dopoledních hodinách v mobilní testovací stanici v areálu školy. Pro přesnou hodinu testování budou kontaktováni zákonní zástupci dětí. S testem musí souhlasit zákonný zástupce a tuto skutečnost potvrdí vyplněním písemného souhlasu. Pokud některé z dětí z těchto tříd tento týden již testem na Covid – 19 prošlo nebo ho má již naplánovaný jinde, prosím o oznámení této skutečnosti na email: zanda.zshb@seznam.cz. Pokud Vaše dítě z jiné, než vyjmenované třídy vykazuje příznaky nákazy Covid – 19 a chcete ho nechat otestovat, prosím o oznámení na výše uvedený email,“ informoval ředitel školy Zdeněk Žanda.

Dále, dle nařízení, proběhne testování pedagogických pracovníků a zaměstnanců školy. Ti, kteří byli v přímém kontaktu s pozitivně testovanými osobami, jsou již umístěni do karantény. Nákaza Covid – 19 byla v tuto chvíli prokázána u dvou pedagogických pracovníků a jednoho žáka. Pro žáky uzavřených tříd (1.A, 1.B, 4. třída, 9.A, 9.B) začne od zítřka, tj. středy 9. 9. 2020 probíhat distanční (online) výuka, a to do konce karantény. Pro žáky ostatních tříd bude probíhat standartní výuka ve škole. Pokud se jako zákonní zástupci rozhodnete ponechat si své dítě doma do doby, než budou oznámeny výsledky testů, budou se i tito žáci vzdělávat dálkově,“ pokračoval ředitel školy.

Výsledky testů budou známy v pátek 11. 9. 2020. Dle těchto výsledků rozhodne KHS Ostrava o dalším postupu. Zákonnému zástupci dítěte umístěného do karantény vzniká nárok na ošetřovné. Potvrzení si můžete vyzvednout v kanceláři školy. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na ředitele školy Mgr. Zdeňka Žanda, tel. 775318429,“ uzavřel ředitel Žanda.

Přečtěte si rozhodnutí moravskoslezské hygieny!

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.