HORNÍ BENEŠOV | Dva pedagogičtí pracovníci ze Základní školy a Mateřské školy v Horním Benešově na Bruntálsku se nakazili koronavirem. Testováním si projdou vybraní učitelé a žáci. Na webových stránkách školy o tom informoval ředitel Zdeněk Žanda.

Zdroj: ZŠ a MŠ Horní Benešov

Na webových stránkách Základní školy a Mateřské školy v Horním Benešově na Bruntálsku informoval ředitel školy Zdeněk Žanda o pozitivních testech na nový typ koronaviru Covid-19 u dvou pedagogických pracovníků naší školy.

„V tuto chvíli vedení školy velice úzce spolupracuje s Krajskou hygienickou stanicí a řídí se jejími doporučeními. Všechny kroky jsou také konzultovány se zřizovatelem. V následujících dnech proběhne testování vybraných pracovníků a žáků školy na Covid-19 a základě výsledků testů pak Krajská hygienická stanice rozhodne o dalším postupu,“ pokračoval ředitel Žanda.

„I když KHS doposud nenařídila karanténu žákům školy, přesto doporučuji rodičům, kteří mají možnost ponechat si své děti v domácí karanténě, aby tak učinili. Z výše uvedených důvodů se ruší plavecký výcvik 1. – 3. třídy v úterý 8. 9. 2020. Další aktuální informace budeme průběžně zveřejňovat na webových stránkách a facebookové stránce školy a města. V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na ředitele školy Mgr. Zdeňka Žandu, tel. 775 318 429,“ uzavřel ředitel školy.

Zdroj: ZŠ a MŠ Horní Benešov