MSK | V neděli 12. června 2022 proběhla na silnicích Moravskoslezského kraje dopravně bezpečnostní akce zaměřená mimo jiné na chování motorkářů v silničním provozu. Kontrolovali jsme správný způsob jízdy, předjíždění,  technický stav motocyklů, doklady potřebné k řízení motorových vozidel a celkově dodržování obecně platných ustanovení zákona o silničním provozu. 

Foto: Policie ČR

Při akci jsme zkontrolovali celkem 274 vozidel a zjistili 68 přestupků. Kromě jednoho případu jsme je vyřešili v příkazním řízení na místě. Z celkového počtu přestupků bylo 30 spácháno motocyklisty. 

Nejčastější přestupek z celkových zjištění byl porušení povolené rychlosti a to ve 26 případech, druhé místo obsadil nevyhovující technický stav vozidla (10 případů). 

V průběhu minulého týdne byla také preventivní akce v souvislosti s motorkáři „ Kolama dolů –  učme se přežít“.  V pátek 10. června 2022 se sjelo 35 motorkářů do Hradce nad Moravicí, obdrželi reflexní  „kšandy“ a poučení o startu. Následně se vyjelo na společnou jízdu s ukončením na centru bezpečné jízdy Libros Ostrava.  

Dopravně bezpečnostní akce na železničních přejezdech

V rámci preventivních opatření k zajištění bezpečnosti a plynulost silničního provozu na silniční síti v Moravskoslezském kraji proběhla v těchto dnech také na vybraných železničních přejezdech dopravně bezpečnostní akce. Dopravní policisté se zaměřili na předjíždění na přejezdu, otáčení, couvání, stání, nerespektování dopravního značení a jiné. 

V průběhu akce bylo kontrolováno 216 vozidel a policisté zjistili 84 přestupků. Z toho 38 přestupků bylo spácháno ve vztahu k železničním přejezdům. Z toho porušení rychlosti jízdy evidujeme ve 24 případech, v 11 případech nerespektoval řidič dopravní značení Stůj, dej přednost v jízdě a také cyklisté se dopustili přestupků na železničním přejezdu, a to ve třech případech. 

Policisté zjistili v průběhu akce i  20 přestupků držení hovorového zařízení za jízdy, v pěti případech nepoužití bezpečnostních pásů a šest vozidel mělo nevyhovující technický stav. 

V různých dopravních akcích budeme pokračovat také v následujícím období.

Zdroj: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR