KRNOV | Už tuto sobotu 1. září se pojede oblíbená cyklojízda nenáročnou cyklostezkou č. 55 z Opavy do Krnova a z Krnova do Opavy. Akce „Do Opavy na fidorku, do Krnova na kofolu“ je určena především rodinám s dětmi.

Foto: Plakát akce

Zájemci se mohou po cyklostezce vydat do Opavy, nebo naopak do Krnova, kdykoli od 9 do 16 hodin. Start je v Krnově u Petrova rybníka, v Opavě u městského koupaliště. Na trase bude pro účastníky připravena řada zajímavých stanovišť s úkoly a hrami nejen pro děti.

„Připraveno je celkem deset stanovišť. Ve směru od Krnova cyklisté postupně projedou kolem stánků města Krnova, Střediska volného času Krnov, Městské policie Krnov, obce Úvalno a Cyklistiky pro všechny Krnov.
Na opavské straně potkají stanoviště Klubu deskových her Pajdulák, Muzea slezského venkova v Holasovicích, Českého červeného kříže, SVČ Opava a města Opavy,“ uvedla cyklokoordinátorka Kristýna Antonyová z odboru strategického rozvoje. Na trase se cyklisté setkají také s velocipedisty z Klubu českých velocipedistů z Hrabové, kteří v 9.00 hodin u koupaliště v Opavě zahájí opavskou část cyklojízdy a pak se přesunou na některé ze stanovišť, kde různé kolostroje nabídnou k vyzkoušení.