BRUNTÁLSKO | Meteorologové varují před extrémními srážkami. Velmi vydatný déšť může také zvednout hladiny řek. Očekává se i povodňová bdělost. Výstraha se týká převážně i bruntálského regionu.

Foto: web ČHMÚ

Počasí u nás ovlivňuje rozsáhlá tlaková níže se středem nad východní Evropou. Od středečního dne do pátku 20. července 2018 lze očekávat na návětří hor na severu a severovýchodě trvalejší a vydatnější srážky. Nejvyšší srážkové úhrny jsou předpokládány na severozápadním návětří Jeseníků a Beskyd.

„V těchto oblastech očekáváme srážkové úhrny kolem 80 mm za 48 hodin, na hřebenech Beskyd kolem 120 mm za 48 hodin. V předhůří a blízkém okolí hor, se srážkové úhrny za 48 hodin budou pohybovat kolem 40 mm. Srážky budou v Jeseníkách slábnout a ustávat v noci na pátek, v Beskydech očekáváme ustávání srážek v pátek dopoledne,“ informuje na svém webu Český hydrometeorologický ústav.

Hladiny vodních toků budou během středečního dne a noci na čtvrtek i nadále stoupat. „Očekáváme překročení 1. SPA (stupeň povodňové aktivity, pozn. red.) i 2. SPA. Situace bude podle aktuálního vývoje upřesňována,“ doplnil Český hydrometeorologický ústav.

Extrémní srážky s velmi vydatným deštěm mají zasáhnout převážně i bruntálský region. Očekává se i povodňová bdělost. Více informací, aktualizace počasí a výstrah můžete najít na www.chmi.cz.