MSK | „Křtiny“ mají za sebou dvě nové publikace pro děti, které vydal Moravskoslezský kraj. Příběhy stromů z pera nejmladších autorů a Pes Filípek a jeho přátelé z kobercového náměstíčka mají pomoci vytvářet kladný vztah dětí k přírodě a učit je odpovědnému chování k životnímu prostředí.

Foto: MSK

Knihy společně s dětmi, které se podílely na jejich obsahu a ilustracích, pokřtila náměstkyně hejtmana pro životní prostředí Jarmila Uvírová.

„Příběhy o stromech, které děti samy napsaly, jsou velmi zdařilé a plné dětské fantazie, nepochybně zaujmou široké spektrum čtenářů. Je to velmi dobrý příklad toho, jak děti citlivě vnímají své okolí a mají pěkný vztah ke stromům. Také další knížka Pes Filípek a jeho přátelé z kobercového náměstíčka jistě osloví zejména nejmladší čtenáře. Texty paní Stanislavy Bártové děti doprovodily velmi zdařilými ilustracemi. Těší mě, že v Moravskoslezském kraji máme tolik šikovných dětí, a věřím, že brzy zase dostanou příležitost vyjádřit svůj vztah k přírodě,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro životní prostředí Jarmila Uvírová.

Dodala, že publikace budou sloužit hlavně jako prezentační předměty, dostanou je také mateřské školky, školy, zdravotní a sociální zařízení.

Zdroj: MSK