MSK | Další děti „utečou“ před smogem za čistějším ovzduším. Krajští radní 11. září vyhlásili další dotační programy na ozdravné pobyty.  Mohou se na ně těšit předškoláci a žáci 1. stupně základních škol. Na tyto pobyty vyčlení Moravskoslezský kraj 13 a půl milionu korun.

Foto: ilustrační MSK

Cílem dotačních programů je pomoci dětem, které navštěvují školy a školky v oblastech s dlouhodobě zhoršenou kvalitou ovzduší. Děti na čistém vzduchu zregenerují síly, posílí svou imunitu a mají větší šanci vyhnout se onemocnění dýchacích cest.

„Musím ocenit jednotlivé obce, které už krajské dotace čerpaly v minulém období, za výbornou spolupráci. Ozdravné pobyty organizačně zajišťují a většinou také finančně přispívají z vlastních rozpočtů. Je skvělé, že se tak děti alespoň na pár dní dostanou mimo oblast se zhoršenou kvalitou ovzduší. Nejhorší to bývá v topné sezóně, kdy bývají z hlediska jemného poletavého prachu časté smogové situace,“ řekla náměstkyně hejtmana kraje pro životní prostředí Jarmila Uvírová.

Žádosti o dotace bude kraj přijímat od 15. října tohoto roku, až do konce října 2019. Poslední ozdravné pobyty musí být realizovány nejpozději v dubnu 2020. Další podmínkou je doba jejich trvání, ozdravný pobyt musí být alespoň na 12 dnů.

„Věřím, že bude o dotace opět zájem. Krajských peněz mohou na ozdravné pobyty využít obce, města, územní obvody a městské části statutárních měst, případně soukromí provozovatelé základních škol. Nejen školáci, ale i jejich rodiče jistě přivítají, že budou děti moci pobývat v příjemném prostředí našich hor, lázní nebo rekreačních středisek,“ uzavřela náměstkyně hejtmana Jarmila Uvírová.

Zdroj: MSK

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.