MSK | Vrcholové sportovce i sportování „hobbíků“ podpoří Moravskoslezský kraj. Z krajské pokladny půjde na pohybové aktivity dětí a mládeže a sportovní akce 53 milionů korun. O rozdělení dotací do sportu rozhodli 14. března 2018 krajští zastupitelé.

Foto: ilustrační – Pixabay

Moravskoslezský kraj má zájem na rozvoji sportu a sportovních aktivit. Každoročně proto vyhlašuje dotační programy, kterými podporuje sportovní dění v celém regionu. „Je pro nás důležité, aby se zlepšovaly podmínky pro sportovní aktivity nejen vrcholových sportovců, ale i amatérů, dětí a mládeže,“ uvedl náměstek hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

„Stačí se podívat na zvyšující se počty dětí s obezitou, lidí s chronickými bolestmi zad nebo pacientů s psychickými potížemi. Všechny tyto problémy by mohl pomoci řešit sport. To je důvod, proč je třeba ho podporovat nejen na vrcholové úrovni, ale i mezi dětmi a mládeží a jako volnočasovou aktivitu dospělých. Peníze, které kraj na dotacích poskytuje, tedy pomáhají systematicky vychovávat děti ke zdravému pohybu, podporovat vrcholové sportovce a reprezentaci a také zvyšovat zájem lidí o sport významnými sportovními akcemi, které se v našem kraji konají,“ dodal náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny. Podporu sportu považuje za důležitou mimo jiné i proto, že sport je nejlepší prevencí kriminality dětí a mládeže.

„Celkem kraj podpoří 135 projektů za 16 milionů korun. Dalších 31 milionů korun si rozdělí padesát oddílů vrcholového sportu,“ řekl náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny.

Seznam podpořených i neúspěšných žadatelů o dotace jsou zveřejněny na webových stránkách Moravskoslezského kraje.

Zdroj: MSK