MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ | V Moravskoslezském kraji tamní zdravotnická zařízení i místní občany tíží epidemie spalniček. Je zaznamenáno už čtyřiašedesát případů od začátku roku 2019. Nejvíce se spalničky vyskytují u malých dětí.

Foto: ilustrační Pixabay

Od 1. ledna do 19. března 2019 zaznamenala Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje čtyřiašedesát případů se spalničkami. Moravskoslezský kraj má stále jednu z nejvyšších nemocností v České republice, po Praze, Plzeňském a Pardubickém kraji.

Spalničky se vyskytuji již ve všech krajích České republiky s výjimkou Karlovarského kraje. Za poslední týden přibylo v ČR téměř 70 nových případů onemocnění. Stále nejvyšší procento případů onemocnění je zaznamenáno na území města Ostravy. Spalničky se zatím nevyskytly v okrese Nový Jičín. Šest případů onemocnění bylo zaznamenáno mezi zdravotníky.

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje stále zajišťuje rozsáhlá protiepidemická opatření v souvislosti s 40 ohnisky nákazy u 1583 exponovaných osob na území kraje, bylo vydáno 298 rozhodnutí ke karanténě osobám, které přišly do kontaktu se spalničkami a jsou k nákaze vnímavé.

„Při podezření na onemocnění spalničkami je nutná i vzájemná ohleduplnost k ostatním – zůstaňte doma a nešiřte tak onemocnění dále. Kontaktuje svého lékaře a dále postupujte podle jeho pokynů,“ informuje web Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje.

 

Foto: Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje

 

Foto: Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje

Zdroj: Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje