MSK | Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve čtvrtek 8. září odpoledne v průběhu pouhých dvou hodin u série pěti dopravních nehod. Zraněno při nich bylo celkem deset osob. Události se odehrály na Karvinsku, Ostravsku, Opavsku a Bruntálsku. Do pomoci se přitom muselo zapojit celkem devět posádek, včetně vrtulníku LZS.

Foto: ZZS MSK

„Nejprve došlo okolo čtvrt na čtyři odpoledne ke dvěma nehodám v Dolním Benešově na Opavsku. Automobil narazil do vlečky traktoru a poblíž na jiném místě došlo ke střetu dvou osobních vozidel a následnému toho k nárazu jednoho z nich do stromu. Záchranáři ošetřovali pět osob – z první nehody muže středního věku s lehkým poraněním, z druhé pak jedenáctiletou dívku, ženy ve věku 51 a 70 let. Účastnice střetu utrpěly středně těžká poranění hrudníku, hlavy a zad. Všichni pacienti byli po ošetření na místě události transportováni do zdravotnických zařízení – FN Ostrava a Slezské nemocnice v Opavě,” uvedl Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK.

V půl čtvrté byla středně těžce zraněna třiatřicetiletá žena, a to při střetu vozidel v Českém Těšíně. S poraněním zad byla následně předána v karvinské nemocnici.

„Před šestnáctou hodinou spěchaly týmy ZZS k havárii poblíž obce Velká Polom. Ve vozidle, které se převrátilo na střechu, byly zraněny čtyři osoby – dvě ženy a dva muži ve věkovém rozpětí čtyřiatřiceti až sedmapadesáti let. Jednalo se o těžké a středně těžká poranění končetin, hlavy a zad. Všem byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a byli vrtulníkem, či pozemními posádkami, přepraveni na urgentní příjem, resp. úrazovou ambulanci ostravské Fakultní nemocnice,” sdělil dále mluvčí. 

„Série nehod byla završena po sedmnácté hodině havárií osobního vozidla poblíž obce Ondřejov na Bruntálsku. Třiatřicetiletý muž utrpěl středně závažné poranění hlavy a byl po ošetření posádkami ZZS předán do péče urgentního příjmu krnovské nemocnice,” informoval Humpl závěrem.