MSK | Posádky ZZS MSK zasahovaly v sobotu 7. listopadu odpoledne u dvou případů, při nichž došlo ke zraněním v Beskydech.

Foto: ZZS MSK

Před tři čtvrtě na čtyři převzali operátoři záchranné služby informaci o zranění dítěte při pádu stromu ve špatně přístupném terénu poblíž obce Řeka na Frýdecko-Místecku. „Na místo vyjel tým rychlé lékařské pomoci z Třince a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. Dvanáctiletá dívka utrpěla poranění dolní končetiny a hrudníku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji pozemní posádka ZZS transportovala na úrazovou ambulanci třinecké nemocnice,” sdělil Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

„Letečtí záchranáři byli po šestnácté hodině, ještě v průběhu předchozího zásahu, voláni k další události – pádu cyklisty, který se odehrál jen několik kilometrů daleko, pod Javorovým vrchem. Jednatřicetiletý muž, kterého prvotně ošetřovala horská služba, byl zraněn v oblasti pánve a dolní končetiny. Po uložení do vakuové matrace a ošetření jej posádka vrtulníku letecky přepravila do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl na oddělení urgentního příjmu,” sdělil k dalšímu případu Humpl.