BRUNTÁLSKO | Posádky ZZS MSK na Bruntálsku musely během pátečního dne 10. listopadu odpoledne zasahovat ve stejnou dobu u dvou dopravních nehod, při kterých došlo ke zraněním celkem čtyř osob.

Foto: ZZS MSK

Operátorky tísňové linky 155 začaly přijímat souběžná hlášení o střetu osobního a nákladního automobilu, stejně jako o střetu osobního automobilu s chodci, shodně pár minut po půl druhé. Na obě udaná místa bruntálského regionu byly vzápětí vyslány posádky zdravotnické záchranné služby, a to ze stanovišť v Bruntále a Vrbně pod Pradědem.

„Ke střetu osobního a nákladního automobilu došlo v obci Heřmanovice a zraněni přitom byli dva muži – třicetiletý a sedmatřicetiletý. Ošetřeni museli být s lehkým, resp. středně těžkým poraněním hlavy a horní končetiny. Předáni do další péče byli následně v krnovské nemocnici,“ informoval tiskový mluvčí ZZS MSK. Lukáš Humpl.

Ve Světlé Hoře pak došlo ke sražení dvou chodkyň automobilem. „Jednalo se o ženy ve věku 67 a 80 let. Obě utrpěly vícečetná poranění. U mladší zjistil zasahující lékař zranění obou horních a dolní končetiny. Pacientka musela být uložena do vakuové matrace, záchranáři jí aplikovali léky tlumící bolest, podali kyslík a poté transportovali na urgentní příjem nemocnice Krnov. Do stejného zdravotnického zařízení předal tým ZZS i druhou postiženou s poraněnou horní a dolní končetinou,“ řekl k dalšímu případu Humpl.