VRBNO POD PRADĚDEM | Město Vrbno pod Pradědem a Studio STA – multimediální agentura o.p.s. se dohodly na spolupráci v oblasti mediální podpory a rozvoje města. Zástupci obou subjektů podepsali memorandum o spolupráci.

Foto: Jitka Grygová

Město Vrbno pod Pradědem a Studio STA – multimediální agentura o.p.s., která provozuje regionální zpravodajství STA Bruntálsko, se dohodly na podpisu memoranda o spolupráci. Na Městském úřadě ve Vrbně pod Pradědem v pátek 31. března 2023 to svým podpisem potvrdili vrbenský starosta Petr Kopínec a ředitelka Studia STA Zdeňka Spurná.

Spolupráce se bude soustředit prioritně na mediální podporu a rozvoj města Vrbna pod Pradědem v oblasti zachovávání kulturních tradic a zvyků, kulturních, společenských a sportovních akcí a nečekaných událostí a jejich mediální prezentaci.

„Jsem velmi rád, že můžeme oficiálně navázat na naši společnou neformální spolupráci již v loňském roce. Těším se na vzájemné se setkávání, udržování partnerských vztahů a naplňování společných cílů vedoucích k mediální podpoře a rozvoji města Vrbna pod Pradědem,“ přiblížil starosta Vrbna pod Pradědem Petr Kopínec.

Jak informovala ředitelka Studia STA Zdeňka Spurná, spolupráce se bude týkat také propagace různých akcí a zajímavých projektů. Obě strany si budou vyměňovat zkušenosti, informace a materiály k naplňování společných cílů.

„Těší mě, že se povedlo uzavřít spolupráci a můžeme postupnými kroky pracovat na prezentaci a propagaci Vrbna pod Pradědem. Jenom v letošním roce město čekají tři velkolepé akce – městské slavnosti Vrbno se baví, významné výročí 150 let hasičů a mezinárodní automobilové závody Vrbenský vrch, což je důležité nejenom mediálně podporovat. Nejvíce mě to těší jako občana Vrbna,“ doplnil zakladatel Studia STA Radek Vráblík.

Memorandum o spolupráci schválila Rada města Vrbna pod Pradědem dne 22. února 2023 a Správní rada Studia STA dne 10. března 2023, a to na svých jednáních.