BRUNTÁLSKO (CZ), NYSA (PL) | Dohodu o česko-polské přeshraniční spolupráci podepsali zástupci Studia STA a Nyskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne. Budou si tak předávat zkušenosti nejenom v rámci zpravodajství STA Bruntálsko a Nowiny Nyskie, ale i v oblasti propagace regionů.

Foto: STA Bruntálsko

Společnost Studio STA – multimediální agentura o.p.s. a Nyskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne uzavřeli mezi sebou memorandum o česko-polské přeshraniční spolupráci. Spolupráce se bude soustředit na zpravodajství Studia STA a Nowiny Nyskie.

“Zahájili jsme spolupráci, v rámci které se budeme soustředit na podporu rozvoje obou regionů v oblasti zachovávání kulturních tradic měst a obcí, kulturních, společenských a sportovních akcí a nečekaných událostí. Chceme se také soustředit na výměnu zkušeností, informací a materiálů v oblasti zpravodajství k podpoře a prezentaci obou regionů,” přiblížila ředitelka Studia STA Zdeňka Spurná.

“Úkolem obou stran bude taktéž vzájemné se setkávání, udržování partnerských vztahů a naplňování cílů. Budeme spolupracovat na projektech a akcích v rámci česko-polské spolupráce,” doplnil viceprezident představenstva Nyskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne Piotr Wojtasik.

Memorandum o spolupráci bylo podepsáno na polské straně v Nyse ve středu 7. července 2021. Přátelského setkání se zúčastnili zakladatel Studia STA Radek Vráblík a zástupci českého a polského Euroregionu Praděd Alena Šmigurová a Piotr Bak.

“Jsem velmi rád, že v rámci spolupráce s Euroregionem Praděd, jehož zástupci nám byli nápomocni při hledání polského partnera, jsme mohli zahájit kontakt se zahraniční organizací a navázat tak na naše společné cíle směřující k propagaci obou regionů. Je hodně důležité, aby občané v našem regionu a kraji měli informace o tom, co se děje za blízkými hranicemi, a totéž i polští občané prostřednictvím zprostředkované prezentace tak mohli k nám přijet za kulturou, společenskými akcemi a například turistikou,” uzavřel zakladatel Studia STA Radek Vráblík.

Foto: Nowiny Nyskie