MSK | Hejtman kraje Ivo Vondrák a náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny pogratulovali nejúspěšnějším juniorských reprezentantům Moravskoslezského kraje. Na letní Olympiádě dětí a mládeže ČR 2019 vybojoval tým našich sportovců 4. místo. V jednotlivých kategoriích obsadili 16krát bronzovou příčku, 21krát byli stříbrní, nejvzácnější kov vybojovali ve 25 disciplínách.

Foto: MSK

Téměř pět desítek nadějných mladých sportovců 14. října 2019 přijalo poděkování za skvělou reprezentaci Moravskoslezského kraje. Ve 25 disciplínách jednotlivci i týmy vybojovali celkem 47 zlatých medailí. Z přátelského setkání se zástupci kraje si sportovci odnesli peněžní poukázky v hodnotě tisíc korun za každou zlatou medaili a drobné dárky.

„Ve společnosti sportovců někdy rád žertuji, že je lepší být mrtvý než druhý. Tentokrát, mezi zlatými olympioniky jsem nemusel mít obavy, že se někoho dotknu. Ale abych věci uvedl na pravou míru, poděkování patří samozřejmě úplně všem 248 nadějným sportovcům, kteří v létě Moravskoslezský kraj reprezentovali. Těm úplně nejlepším jsem velmi rád poděkoval osobně. Věřím, že budou ve sportu pokračovat a že budou náš kraj zastupovat i v budoucnu, až z nich budou opravdoví profesionální šampioni. Všem jim držím place,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a připomněl, že Moravskoslezský kraj podporuje nejen reprezentaci, ale také sportování dětí nebo handicapovaných sportovců.

S nejúspěšnějšími mladými olympioniky se na krajském úřadě setkal také náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny: „Nejcennější kov získal například tým našich judistů, sportovní lezci Markéta Janošová a Adam Adamovský nebo Nikolas Haupt v netradiční olympijské disciplíně street art. Zlato si ze vzduchových pistolí vystříleli i Eliška Kubešová a Jan Vildomec. Obrovský úspěch zaznamenali plavci. Jakub Krischke zvítězil v 6 individuálních disciplínách a k tomu přidal další dvě zlata, které získal ve štafetách. Úspěšní byli i jeho kolegové Samuel Hübscher a Tobias Kern, oba mají po dvou zlatých medailích,“ vyjmenoval náměstek hejtmana kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a dodal, že se plavec Jakub Krischke stal díky svým perfektním výkonům nejúspěšnějším sportovcem celé olympiády a také vlajkonošem krajské výpravy při závěrečném ceremoniálu.

Letošní Olympiáda dětí a mládeže ČR 2019 se konala v Libereckém kraji. O medaile od 23. do 28. června bojovalo přes 4 tisíce mladých reprezentantů ze všech 14 krajů. Moravskoslezský kraj měl zastoupení ve všech 18 sportech. Vedle tradičních, jako je atletika, plavání, volejbal či fotbal, měli mladí závodníci nově možnost soutěžit také v judu, sportovním lezení, letním biatlonu nebo v umělecké disciplíně street art.

Zdroj: MSK