MSK | Plavec Jakub Krischke z Klubu plaveckých sportů Ostrava přivezl z letošní republikové Olympiády dětí a mládeže 8 zlatých medailí. Stal se tak nejúspěšnějším sportovcem z více než 4 tisíců účastníků. Moravskoslezský kraj se umístil mezi všemi 14 regiony na 4. místě.

Foto: MSK

„Všem 248 reprezentantům Moravskoslezského kraje děkuji za skvělé výkony, vydali ze sebe maximum. Naše výprava z Liberce sice odjížděla s malinko smutnou náladou, přece jenom, v celkovém hodnocení jsme měli velikou šanci na stupeň vítězů. Jsem ale přesvědčený, že i 4. místo je v silné konkurenci sportovců ze všech krajů republiky skvělé umístění,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a připomněl, že až do posledního dne se krajská výprava držela na 3. místě, teprve až na konci týdne se rozhodlo o nepopulární 4. příčce.

Mladí olympionici z Moravskoslezského kraje vybojovali celkem 62 medailí. „Můžeme se pochlubit 16 bronzovými medailemi, 21 stříbry a 25 zlatými medailemi. Nejcennější kov získal například tým našich judistů, sportovní lezci Markéta Janošová a Adam Adamovský nebo Nikolas Haupt v netradiční olympijské disciplíně street art. Zlato si ze vzduchových pistolí vystříleli i Eliška Kubešová a Jan Vildomec. Obrovský úspěch zaznamenali plavci. Jakub Krischke zvítězil v 6 individuálních disciplínách a k tomu přidal další dvě zlata, které získal ve štafetách. Úspěšní byli i jeho kolegové Samuel Hübscher a Tobias Kern, oba mají po dvou zlatých medailích,“ vyjmenoval náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny a dodal, že se plavec Jakub Krischke stal díky svému výjimečnému úspěchu vlajkonošem krajské výpravy při závěrečném ceremoniálu.

Letošní Olympiáda dětí a mládeže ČR 2019 se konala v Libereckém kraji. O medaile od 23. do 28. června bojovalo přes 4 tisíce mladých reprezentantů ze všech 14 krajů. Moravskoslezský kraj měl zastoupení ve všech 18 sportech. Vedle tradičních, jako je atletika, plavání, volejbal či fotbal, měli mladí závodníci nově možnost soutěžit také v judu, sportovním lezení, letním biatlonu nebo v umělecké disciplíně street art. Olympiádu živě přenášela ČT Sport.

„Děkujeme všem, kteří reprezentantům našeho kraje fandili a drželi pěsti ať už přímo na sportovištích, u televizních přenosů nebo na dálku v myšlenkách. Poděkování patří také samotným sportovcům a samozřejmě jejich trenérům, kteří s nimi intenzivně pracují, věnují jim svůj čas i energii a na olympiádu je skvěle připravili,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny.

Zdroj: MSK

Foto: MSK