KRNOV | Více než 4,3 milionu korun. To je částka, kterou město Krnov letos vložilo do oprav chodníků. Pokud to počasí dovolí, dalších 1,8 milionu korun ještě proinvestuje. Opravy provádějí pracovníci Technických služeb Krnov.

Foto: MěÚ Krnov

Zatím poslední akcí byla oprava chodníku před nově zrekonstruovanou budovou základní umělecké školy na náměstí Míru, kde byl nevyhovující povrch nahrazen betonovou dlažbou včetně nových betonových obrub. Stejný materiál jsme použili také na opravu zhruba třicetimetrového chodníku, který spojuje vstup do školy s chodníkem vedoucím ke kinu, a na plochu pro odkládání jízdních kol. Ta se nachází vlevo od hlavního vstupu do budovy. Zbývá už jen nainstalovat stojany na kola a u spojovacího chodníku umístit jednu lavičku,“ uvedl vedoucí oddělení komunálních služeb Pavel Jachymčák s tím, že práce stály 366 tisíc korun.

Už na jaře byla dokončena oprava chodníku v Hlubčické ulici, od křižovatky s ulicí Tolstého po železniční přejezd u cvilínského nádraží, která navázala na loňskou první etapu v části ulice od Dvořákova okruhu po ulici Tolstého. Nový chodník v celé délce stál 2,3 milionu korun. V létě proběhla oprava chodníku za 880 tisíc korun po obou stranách ulice Svatopluka Čecha a následně technické služby za 800 tisíc korun opravily 140 metrů dlouhý chodník kolem psího parku na Sídlišti Pod Cvilínem, a to včetně sjezdu do psího parku pro imobilní osoby. „V listopadu pak bude zahájena oprava chodníku v Tolstého ulici za 1,8 milionu korun. Záležet ale bude na počasí, zda ji stihneme dokončit ještě do konce roku, nebo k tomu dojde až na jaře,“ řekl Pavel Jachymčák.

Dalších 550 tisíc korun bude stát parkoviště ve stylu Kiss & Ride před Mateřskou školou Žižkova, které je právě ve výstavbě. „Zatravněný pás mezi chodníkem a vozovkou se do konce října změní v parkovací plochu se čtyřmi parkovacími místy, která budou sloužit pro krátké zastavení nebo vyčkávání osobních vozidel návštěvníků mateřské školy,“ uzavřel Pavel Švestka z oddělení komunálních služeb.