KRNOV | V budově krnovské radnice dnes hořelo. Jednalo se však naštěstí pouze o taktické cvičení Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Dispečink obdržel hlášení o požáru po deváté hodině ranní a na místo okamžitě vyslal jednotku HZS ÚO Bruntál stanice Krnov a Jednotku sboru dobrovolných hasičů Krnov.

Foto: MěÚ Krnov

„Tématem cvičení byl požár ledničky, který vznikl v kuchyňce ve druhém nadzemním patře. Následně se rozšířil na chodbu úřadu, k reálnému vykreslení situace bylo provedeno rovněž zakouření prostoru. Před příjezdem jednotek provedl personál úřadu evakuaci bezprostředně ohrožených osob a po příjezdu první jednotky informoval o stavu evakuace velitele zásahu nadporučíka Petra Křištofa. Ten provedl průzkum, při kterém zjistil rozsah požáru, zakouření objektu a rozsah provedené evakuace. Současně s evakuací prováděly jednotky hašení a odvětrání prostor,“ popsala zásah bezpečnostní referentka krnovské radnice Věra Vaňková.

Ohnisko se podařilo do deseti minut lokalizovat, i když práci hasičům ztěžovala členitost objektu a prohledávání jednotlivých kancelářských prostor. „Jednalo se o utajenou akci, která měla ukázat pozitiva a negativa evakuace objektu radnice. Účelem tohoto cvičení bylo navodit co nejpravdivější situaci a vyzkoušet chování všech účastníků,“ uzavírá Věra Vaňková s tím, že vše dopadlo na výbornou.

Zdroj: MěÚ Krnov

Foto: MěÚ Krnov

Foto: MěÚ Krnov

Foto: MěÚ Krnov

Zdroj: MěÚ Krnov