KRNOV (FOTO)(Aktualizováno)| Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 3. dubna 2021 večer u požáru bytu v krnovské části Pod Cvilínem.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena patnáct minut po půl sedmé večer. Operační středisko k události vyslalo profesionální hasiče ze stanice HZS MSK v Krnově, podnikovou jednotku Krnovských opraven a strojíren a s nimi dobrovolné hasiče z Krnova a Města Albrechtice.

„Plameny zasáhly byt v 5. patře bytového domu. Objekt ještě před příjezdem hasičů opustilo čtyřiadvacet osob, sedm jich hasiči zachránili pomocí výškové techniky a vyváděcích masek. O dvě osoby nadýchané zplodin se na místě postarali zdravotníci,” informoval Jakub Kozák, zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

„Proběhla evakuace tří desítek osob. Dvě osoby si převzali zdravotníci k vyšetření. Při požáru došlo k devastaci převážné části bytu a zakouření společných prostor chodby domu a sousedních bytů a poškození bytu pod zasaženým bytem. Škoda činí cca 1 mil. Korun. Od dnešních ranních hodin probíhá ohledání místa požáru za přítomnosti kriminalistů a hasičů. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti,” sdělila mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Požár dostali hasiči pod kontrolu přibližně za půl hodiny po příjezdu na k události, po likvidaci jednotky provedly odvětrání domu přetlakovou ventilací a kontrolu jednotlivých bytů.