KRNOV | Technické služby Krnov zvýší od 1. února ceny vstupného v městských lázních, na zimním stadionu a na koupališti. Důvodem změny je meziroční růst cen energií a osobních nákladů. Lidé si v průměru na jedné vstupence připlatí deset korun.

Foto: MěÚ Krnov

Naposledy se ceny v těchto sportovištích zvyšovaly v září 2022, a to ze stejných příčin. Město proto hledá cesty, jak jejich provoz zefektivnit. „Městská sportoviště, mezi něž patří lázně, koupaliště a stadiony – zimní, fotbalový a atletický, dotujeme z rozpočtu města roční částkou přesahující 23 milionů korun. Jsme smíření s tím, že budou vždy ztrátová, snažíme se ale jejich provoz ekonomicky zefektivnit, abychom nemuseli vstupné zvyšovat radikálněji. V letošním roce plánujeme rekonstrukci dosluhující strojovny na zimním stadionu, připravujeme zde také instalaci fotovoltaické elektrárny. Chystáme projekt nových městských lázní, které by měly být energeticky výrazně úspornější. Bude trvat ještě několik let, než se postaví, hledáme proto opatření, která by alespoň zefektivnila chod stávajících lázní. Jejich provozní ztráta letos může přesáhnout 10 milionů korun, což je opravdu hodně,“ uvedl starosta Tomáš Hradil.

Od začátku února návštěvník městských lázní, který si chce zaplavat v bazénu, zaplatí za hodinu o 10 korun více, tedy 70 korun místo dosavadních šedesáti, rovněž o 10 korun vzroste cena vstupného pro děti od 4 do 15 let. Dospělí saunaři si za dvě hodiny připlatí 20 korun. Na zimním stadionu hodinu a půl bruslení bude dospělého stát 80 korun, když dosud platil 70 korun, vstupné pro děti bude vyšší o pět korun, tedy 40 korun. Za celodenní pobyt na koupališti dospělý uhradí 90 korun a dítě 55 korun. Rovněž tyto ceny jsou vyšší, a to o deset, v případě dětského vstupného o pět korun.

Ve výhodě jsou majitelé městských karet, kteří při nákupu vstupenky obdrží slevu ve výši 20 procent a navíc získávají věrnostní bonus v podobě každé dvacáté vstupenky do daného sportovního zařízení města zdarma.

Městské lázně – ceník od 1. 2. 2024

Zimní stadion – ceník od 1. 2. 2024

Koupaliště – ceník od 1. 2. 2024

Zdroj: MěÚ Krnov