VRBNO POD PRADĚDM | Zdražování cen energií v poslední době letí výrazně nahoru. Občané ve Vrbně pod Pradědem si opět připlatí za teplo. Společnost oznámila další zvyšování cen!

Foto: ilustrační – Pixabay

Město obdrželo informaci od jednatele společnosti TEPLO Vrbno s.r.o. Oty Scholze o neprodleném navýšení cen tepla pro zbývající tři měsíce letošního roku 2022, a to na 2000 Kč/GJ. Zdražení se týká všech odběratelů společnosti TEPLO Vrbno s.r.o.

Jednatel společnosti Ota Scholz ve svém dopise sdělil, že došlo k jednostrannému vypovězení smlouvy na dodávky plynu, kterým v současné době byla společnost NWT a.s. TEPLO Vrbno s.r.o, jež je výhradním dodavatelem tepla na území města Vrbna pod Pradědem, se podle slov jednatele chystá tento údajně protiprávní krok dodavatele plynu NWT a.s. spolu s dalšími poškozenými odběrateli řešit soudní cestou.

Aby byla topná sezóna na dodávky tepla pro odběratele ve Vrbně zajištěna, tak bylo nezbytné zajistit co nejdříve nového dodavatele plynu pro zbývající část roku. Dodávku se nakonec podařilo s obtížemi zajistit u společnosti Innogy Energie, s.r.o. ovšem za vyšší ceny, než byly původně vysoutěženy u dodavatele NWT a.s., který smlouvu o dodávce plynu vypověděl.

Společnost Teplo Vrbno s.r.o. tak oznámila navýšení ceny tepla ze současných 600 Kč/GJ na 2000 Kč/GJ.

„V té souvislosti musí dojít od měsíce listopadu 2022 ke zvýšení zálohy za teplo nájemníkům v bytech v majetku Města Vrbna pod Pradědem. V červenci byla již záloha za teplo zvýšena o 50% na 900 Kč/GJ, nyní bude od listopadu zvednuta na 2000 Kč/GJ, tedy o 122% oproti záloze za předchozí měsíc. Během měsíce října obdrží každý nájemník do schránky nový evidenční list s touto změnou, platnou od 1. 11. 2022,“ informovala na webových stránkách města Vrbna pod Pradědem Michaela Adámková, která má v gesci správu bytů.

Město Vrbno pod Pradědem proto doporučuje koncovým odběratelům zvážit možnost získání příspěvku na bydlení u Úřadu práce ČR. Veškeré informace k příspěvku najdete na webových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí www.mpsv.cz, kde můžete využít i online podání žádosti o příspěvek.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem