KRNOV | Zvýšení cen energií i údržbového materiálu a růst mzdových nákladů. To jsou hlavní důvody, které vedly Technické služby Krnov, jež provozují řadu sportovních zařízení ve městě, ke změně výše vstupného a cen pronájmů v sokolovně, bazénu, zimním stadionu, na koupališti nebo na atletickém stadionu.

Foto: MěÚ Krnov

Nové ceníky s výjimkou koupaliště začnou platit 1. září. Na letní plovárně si návštěvníci připlatí už v této koupací sezoně. Celodenní vstupné zde bude vyšší o deset korun, kdy dospělí zaplatí místo loňských sedmdesáti korun osmdesát, dětem pak vzroste vstupné ze čtyřiceti na padesát korun. O dvacet korun, tedy na 160, se zvedne rodinné vstupné. „Změna se nedotkne vstupného po 16. hodině, kdy dospělí a děti budou platit stejně jako dosud, to je 50 a 25 korun, o pět korun si v této kategorii připlatí pouze studenti, senioři a lidé s průkazem ZTP/P, vstupné mají nastaveno na 40 korun. Důvodem zvyšování vstupného jsou rostoucí ceny energií, bazénové chemie, růst mezd zaměstnanců a nabídka vodních atrakcí pro děti,“ uvedla vedoucí sportovních zařízení Alžběta Nykodymová.

Energeticky nejnáročnějším sportovištěm je zimní stadion. Z toho důvodu pronájem ledové plochy zdraží v některých případech o více než 60 procent, na vstupném se ale růst nákladů projeví jen mírně. Dospělý zaplatí o 10 korun více a dítě o pět korun. „V porovnání s ostatními zimními stadiony v okolí budeme patřit i po zdražení k těm nejlevnějším,“ upřesnila vedoucí. V ceníku zimního stadionu se objeví i nové položky, jako například jednodenní pronájem šatny za 300 korun nebo pronájem ledové plochy od 6.00 do 8.00 hodin za 1000 korun.

K položkovým změnám došlo rovněž v ceníku sportovních ploch na atletickém stadionu, který prošel rozsáhlou rekonstrukcí. „Ceník už není aktuální. Je nutné z něj odstranit položky pro házenkářské hřiště a naopak doplnit položky na pronájem celého stadionu, tedy travnaté plochy a lehkoatletických disciplín. Ceny jsou i v tomto případě vyšší,“ řekla Alžběta Nykodymová. Také v městských lázních návštěvníci od září zaplatí více. O deset korun se zvednou vstupy do bazénu, sauna zdraží o dvacet korun. „Do ceníku v tomto případě musíme promítnout i zvýšení ceny páry, která zatím vzrostla o patnáct procent,“ sdělila Alžběta Nykodymová.

V souvislosti s vyššími cenami za energie město hledá způsob, jak do budoucna při provozování svých zařízení ušetřit. „V následujících letech počítáme s mnohými instalacemi fotovoltaických panelů a obecně využitím obnovitelných zdrojů energie. Platí to i pro sportoviště. Chystáme také projekt modernizace strojovny na zimním stadionu a pokusíme se zrychlit výstavbu nových městských lázní, které by měly být energeticky soběstačné a provozně výrazně ekonomičtější,“ uzavřel starosta Tomáš Hradil.

Zdroj: MěÚ Krnov