KRNOV | Město Krnov také letos zavede benefitní systém „Zažij Krnov“ pro návštěvníky i obyvatele města. Všichni, kteří v gastronomickém zařízení zapojeném do tohoto systému utratí 300 korun nebo stráví jednu a více nocí ve spolupracujícím ubytovacím zařízení, obdrží jednorázovou vstupenku do jedné z nabízených krnovských atraktivit. Cílem systému je podpořit podnikání a cestovní ruch ve městě.

Foto: MěÚ Krnov

„Za splnění daných podmínek lidé získají volnou vstupenku, která bude mít platnost tři dny od jejího vydání. Držitele bude opravňovat k volnému vstupu na cvilínskou rozhlednu nebo radniční věž, do městského muzea, městských lázní, na koupaliště či k zapůjčení koloběžky na jeden den. Vybrat si ale musí jen jednu možnost,“ uvedla Zuzana Melcrová z odboru rozvoje města. Zatímco v předchozích letech byl benefitní systém nabízen od 1. července do 31. října, letos se čerpání výhod prodlouží o dva měsíce, s jeho spuštěním se totiž počítá 1. května.

Benefitní systém město Krnov zavedlo poprvé v roce 2020 v souvislosti s pandemií onemocnění covid-19 a s ní spojeným odlivem zahraničních turistů, především z Polska. První rok byl určen jen klientům hotelů či penzionů, v dalším roce se k nim přidala gastronomická zařízení. „V loňském roce se do systému zapojilo šest ubytovacích a jedenáct gastronomických zařízení a celkem bylo uplatněno 861 volných vstupů. Nejvíce lidí zamířilo na cvilínskou rozhlednu – 377 a na koupaliště, kde jsme zaregistrovali 303 volných vstupenek. V porovnání s rokem 2021 je to podstatný nárůst. Tehdy bylo uplatněno pouze 271 poukázek,“ řekla Zuzana Melcrová.

Provozovatelé gastronomických a ubytovacích zařízení, kteří se budou chtít do benefitního systému zapojit, se mohou přihlásit na základě zveřejněné výzvy na elektronické úřední desce. Město Krnov uzavře smlouvu o spolupráci se subjekty, které o spolupráci projeví zájem. Do benefitního systému se lze kdykoliv připojit, či se z něj odhlásit.

Zdroj: MěÚ Krnov