KRNOV | Ve znamení návratu do stavu před pandemií je letošní sezona v Turistickém informačním centru Krnov.

Foto: MěÚ Krnov

„Návštěvnost je téměř na stejných hodnotách, jako byla v roce 2019. Lidé opět začali objevovat krásy Česka, v Krnově mají největší zájem o návštěvu opravené a vloni otevřené rozhledny na Cvilíně. Vyplývá to i z uplatněných jednorázových vstupenek v rámci programu Zažij Krnov, kdy je lístek zdarma na rozhlednu druhým nejčastěji uplatňovaným benefitem hned po celodenním vstupu na koupaliště,“ říká Zuzana Melcrová z TIC Krnov.

Jen do poloviny srpna benefitní program využily čtyři stovky zájemců, kteří za přenocování nebo při po útratě v minimální hodnotě 300 Kč ve vybraném stravovacím zařízení obdržely letáček s razítkem. Ten opravňuje k jednomu volnému vstupu na cvilínskou rozhlednu nebo radniční věž, do městského muzea, městských lázní, na koupaliště či k zapůjčení koloběžky na jeden den. Ti, kdo tento benefit ještě nestihli využít, či si to chtějí zopakovat, mají šanci do konce října, kdy akce končí. Více informací zájemci získají na stránkách TIC Krnov nebo přímo v jeho sídle v Hobzíkově ulici.

Pokud se tam vypravíte, určitě by vaší pozornosti neměly uniknout novinky, které nejen pro návštěvníky města jeho zaměstnankyně připravily. Jednou z nich je stolní kalendář na rok 2023 s historickými fotografiemi a pohlednicemi, který navzdory zvyšujícím se cenám stojí stále 65 Kč. Další přibližuje pracovnice TIC Krnov Markéta Mintálová: „Jedná se o dvě nové turistické vizitky věnované naučným stezkám na Bezručově vrchu a Kabátově kopci, které si jejich majitelé mohou vlepit do oblíbených Turistických deníků. S nimi také souvisí soutěž, kterou chceme letošní sezonu završit. Vyhlášena bude v nejbližších dnech a vznikla v rámci projektu Setkávání komunit na česko-polském příhraničí. Odměnou bude právě Turistický deník, který získá každý, kdo si u nás vyzvedne kartičku a přinese nám jí zpět po návštěvě kostelů sv. Martina a Benedikta a radnic v Krnově a Prudniku. Coby potvrzení získají na všech místech zcela nová razítka vztahující se k těmto objektům.“

Do konce roku by pak mělo být v TIC Krnov zdarma k dispozici druhé pokračování publikace Církevní památky, jejíž vydání opět spolufinancoval ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj. „Druhý díl bude zaměřený na kostel Narození Panny Marie a klášter minoritů, kostel svatého Ducha a špitál a na synagogu a židovský hřbitov,“ doplňuje Markéta Mintálová.

Zdroj: MěÚ Krnov

top