KRNOV | Krnov také v letošním roce podpoří cestovní ruch formou poukazů pro turisty. Každý, kdo v období do 1. června do 31. října alespoň jednu noc přespí v některém z krnovských hotelů či penzionů zapojených do benefitního systému, získá vstupy do vybraných kulturních zařízení a památek zdarma, stejně jako volnou vstupenku na koupaliště nebo bezplatnou výpůjčku koloběžky.

Foto: MěÚ Krnov

„Ubytovaná osoba obdrží kartičku se svým jménem a dobou pobytu. Kartička bude obsahovat QR kód a odkaz na internetové stránky našeho turistického informačního centra, kde najde soubor všech benefitů, které bude moci čerpat a využít. Každý benefit smí být návštěvníkem využit pouze jednou,“ uvedla vedoucí odboru rozvoje města Monika Vyležíková.

Mezi benefity jsou například prohlídky radniční věže nebo výstavních prostor Městského muzea v Krnově ve Flemmichově vile. Po otevření zrekonstruované rozhledny na Cvilíně, které je plánováno na srpen, k nim přibude také vstup na ochoz jedné z nejkrásnějších vyhlídkových staveb v České republice.

Benefitní systém je zaměřen především na tuzemské turisty. „Podobně jsme naše ubytovatele podpořili v loňském roce, kdy Krnov kvůli pandemii covidu-19 přišel o zahraniční turisty, především z Polska. Projekt byl úspěšný, proto v něm pokračujeme i letos,“ řekla Monika Vyležíková a dodala, že v průběhu prázdnin je v plánu podpořit také podnikatele v oblasti pohostinství. „Za útratu, která přesáhne určitou částku, by mohl host získat rovněž benefity. Detaily tohoto nadstavbového programu ale teprve připravujeme.“

V letní sezoně roku 2020 bylo vydáno zákazníkům v ubytovacích zařízeních 250 kusů benefitních karet, uplatněno jich bylo celkem 133. Do systému se zapojilo 13 ubytovatelů a pět poskytovatelů benefitů. Nejvíce turisty lákal výstup na radniční věž a koupaliště

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.