Úspěšnou sezonu má za sebou koupaliště, a to i navzdory tomu, že kvůli deštivému počasí muselo být 12 dnů uzavřeno. První koupající ho mohli navštívit 20. června, ti poslední v neděli 3. září. 

Foto: Krnov – oficiální stránka města

Celková návštěvnost byla 24 279 osob, což je velice pěkné číslo. Ve srovnání s minulými lety je vidět, že stále roste, když například vloni do areálu zavítalo 22 316 osob,“ vypočítává vedoucí sportovních a rekreačních zařízení Alžběta Nykodymová a doplňuje, že během sezony nedošlo k žádnému zásadnímu technickému problému. „Dny, ve kterých bylo koupaliště uzavřeno, využili zaměstnanci k úklidu po tropických dnech nebo k úpravě vody, abychom byli na další provoz plnohodnotně připraveni,“ dodává.

S uzavřením koupaliště tak od pondělí 4. září začala nová sezona v městských lázních, kdy ceník za návštěvu bazénu i sauny zůstal stejný jako v loňském roce. „Během prázdninové pauzy došlo k vymalování kompletně celých prostor sauny i k výměně osvětlení,“ popisuje Alžběta Nykodymová.

V něm zahájili přípravu na novou sezonu v pátek 1. září, aby mohl být led k dispozici už v druhém zářijovém týdnu. Také zde zůstává ceník stejný. Co se změní, je rozsah využití ledové plochy sportovními kluby. „Kromě těch krnovských zde totiž bude trénovat a nastupovat ke svým domácím druholigovým zápasům také družstvo mužů HC Slezan Opava, jejichž stadion prochází rekonstrukcí. Uživatelé ledu se tak budou muset lehce uskromnit, věřím však, že nakonec budou všichni spokojeni,“ vysvětluje Alžběta Nykodymová.

Led během letní přestávky nahradila umělá plocha, kterou využívaly nejen kluby, ale rovněž sportovci z řad veřejnosti. Konal se zde například dvoudenní florbalový turnaj či suchá příprava krnovských hokejistů. „Došlo i k údržbě staré technologii, jako byl servis kompresoru, doplnění čpavku nebo oprava ucpávek. Dále bylo vyměněno osvětlení nad ledovou plochou i v šatnách a na chodbách jižní tribuny, uskutečnily se i opravy a výmalba šaten hokejové mládeže. Kromě toho byla realizována i řada menších údržbářských prací, které nám sezonu pomohou zvládnout bez komplikací,“ uzavírá Alžběta Nykodymová.

Zdroj: MěÚ Krnov