KRNOV | Nevlídné počasí, které doprovázelo závěr letošního léta, ukončilo koupací sezonu na městském koupališti ještě před koncem prázdnin. Přesto ho od začátku června, kdy se jeho brány otevřely poprvé, navštívilo více než 14 tisíc lidí.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Koupaliště bylo připraveno k zahájení letní sezony již na konci května, ale vhodné počasí ke koupání přišlo až 9. června. Posledním dnem provozu byl 31. srpen, letošní sezona tedy trvala 83 dnů, z toho bylo 20 dnů kvůli špatnému počasí zavřeno. Celkem navštívilo koupaliště 14.351 osob, což za posledních pět let byl třetí nejlepší rok,“ uvedl Vladislav Skopal, vedoucí sportovních a rekreačních zařízení společnosti Technické služby Krnov.

Sdělil rovněž, že za celou sezonu nebyl zaregistrován vážnější úraz a bazénová voda v obou bazénech byla dobrá, přísné kontroly Státního zdravotního ústavu neodhalily ani jeden nedostatek. S pozitivním ohlasem návštěvníků se setkal také nový minigolf.

Letošní sezona byla pro současné koupaliště poslední. V příštích měsících ho čeká rekonstrukce. Město již vyhlásilo výběrové řízení na zhotovitele stavebních prací. Jde zejména o výměnu a obnovu bazénové technologie, úpravy dna a stěn bazénu, včetně nových přelivových žlábků, a úpravu dětského brouzdaliště. Součástí je také přístavba technologické místnosti s akumulační nádrží pro novou bazénovou technologii. Náklady se odhadují na více než 30 milionů korun, příjem nabídek končí 5. října.

Zdroj: MěÚ Krnov