OSOBLAHA | V letošním roce začala fungovat i takzvaná „přípravka“ – pro děti předškolního věku. A i oni už mají za sebou první soutěž. Starší i mladší tým se zúčastnil 5. září 2020 soutěže „O pohár starosty KHS MSK“.

Foto: Facebook – Mladí Hasiči Osoblaha

V Českém Těšíně, kde se soutěž konala, děti poznaly, že fráze „hlavně ať se nikomu nic nestane“, kterou mají vedoucí v hlavě při každé akci, je někdy víc, než získaný pohár. Při pádu Amálky, který navíc nemohla nijak ovlivnit, nám docela zatrnulo. Všechno dobře skončilo a děti se zúčastnily i poslední soutěže ve Slezských Rudolticích.

Díky dotaci z Moravskoslezského kraje, pořídíme dětem letos nové dresy, teplákové soupravy, hadice, savice i sportovní koš. Dokonce i rozkládací stan, kde se budeme moct schovat před deštěm i sluníčkem na soutěžích. Finančně nás letos podpořily i Obec Osoblaha a Obec Dívčí Hrad. Snad nám vyjde i nákup nové mašiny z další dotace. Doufáme, že příští rok proběhne, tak jako ty minulé a my začneme brzo trénovat. Uvítáme mezi sebou další malé soptíky a to nejen z Osoblahy.

Autor: Bohuslava Horňáková