BRUNTÁL | Základní školy v Cihelní a Školní ulici se dočkaly sportovišť. Nová hřiště během léta poslouží veřejnosti, od září je využijí především školáci.

Foto: MěÚ Bruntál

Sportoviště jsou v provozu už několik dní. Využívat je může kdokoliv, brány jsou otevřené. Jejich součástí je běžecký ovál s tartanovým povrchem a hřiště se sportovním kobercem. Stopadesátimetrový ovál je možné využít pro běh, sprinty a skoky do dálky. Vnitřní prostor je určený pro malou kopanou, tenis, volejbal, nohejbal a basketbal. Město Bruntál na výstavbu obou sportovišť uvolnilo 7,7 milionů korun ze svého rozpočtu.

Školy v Cihelní a Školní ulici postrádaly hřiště řadu let. Pro výuku tělesné výchovy musely hledat jiné možnosti. „Dosud jsme chodili sportovat do parku,“ sdělila ředitelka ZŠ Bruntál, Školní 2, Milena Zatloukalová.

V plánu jsou další investice, které nabídku obou sportovišť v budoucnu ještě rozšíří. V těsné blízkosti hřiště u školy v Cihelní ulici má být vybudováno dopravní hřiště. Místostarosta města Bruntálu Vladimír Jedlička připustil, že se bude hledat využití také pro asfaltovou plochu přilehlou ke sportovišti ve Školní ulici. „Do budoucna bychom rádi tuto plochu zrekonstruovali, chtěli bychom zde vybudovat hřiště pro basketbal a volejbal,“ konstatoval místostarosta Vladimír Jedlička.

Zdroj: MěÚ Bruntál