BRUNTÁL | Jeden ze svých nejvýznamnějších dnů prožilo v úterý 1. září 170 prvňáčků, kteří nastoupili od čtyř bruntálských základních škol. Nejvíce, 49 dětí, přivítali ve škole v Cihelní ulici, nejméně, 36 dětí, dorazilo do prvních tříd do školy na Školní ulici. Děti ve svých třídách strávily slavnostní hodinu. Seznámily se se svými učitelkami a převzaly si dárky na uvítanou. Rodiče absolvovali informativní schůzky.

Foto: MěÚ Bruntál

Opatření proti šíření koronaviru se školáků zatím výrazněji nedotkla. Stojany s antibakteriálním gelem se staly součástí vstupů do škol a běžným vybavením tříd již před prázdninami. Povinnost nosit ochrannou roušku mají na některých školách jen cizí návštěvníci. „Cizí návštěvníci školy, což byl dnes například doprovod žáků, musí mít v prostorách školy nasazenou roušku,“ informovala Olga Tonerová ze ZŠ Bruntál, Školní 2.

 

Přísnější jsou také ve škole v Okružní ulici. „Pohyb rodičů po škole omezujeme na nejnutnější míru, rodiče jsme požádali, aby do vnitřních prostor školy vstupovali pouze v rouškách, vyjma vstupního vestibulu,“ konstatoval ředitel ZS Bruntál, Okružní 38, Leoš Sekanina a doplnil: „Organizačně se snažíme rozvolnit provoz školy tak, aby se děti mezi třídami příliš nepotkávaly, přísnější pravidla má samozřejmě i školní jídelna.“

 

Rodiče školáků byli také upozorněni na to, že mají do škol posílat pouze zdravé děti.

Zdroj: MěÚ Bruntál