JINDŘICHOV | Pětatřicet minut po desáté hodině 9. června 2022 jela sedmdesátiletá žena z Bruntálska v obci Jindřichov na svém jízdním kole po silnici ve směru k obci Arnultovice, přičemž podle doposud zjištěných skutečností měla bez udání změny směru jízdy odbočovat vlevo a bezprostředně tak vjela do jízdní dráhy za ní jedoucímu osobnímu autu značky Nissan X-Trail, které řídil šestašedesátiletý muž z Bruntálska.

Foto: ilustrační – STA Bruntálsko

„I když řidič osobního automobilu na vzniklou kolizní situaci v dopravě zareagoval prudkým bržděním a snažil se střetu zabránit, došlo k nárazu přední části vozu do jízdního kola a k pádu cyklistky na asfaltový povrch pozemní komunikace. Při tomto žena utrpěla zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovském nemocničním zařízení. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u obou účastníků dopravní nehody negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 2 tisíce korun,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

Celá záležitost je nadále v prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále