MORAVSKOSLEZSKÝ KOČOV | Přibližně třicet minut po osmnácté hodině 17. září 2019 pětašedesátiletý muž z Bruntálu řídil v obci Moravskoslezský Kočov své osobní vozidlo Opel Corsa, přičemž bezprostředně do jeho jízdní dráhy vběhl volně puštěný pes a aby zabránil střetu, začal intenzivně brzdit, strhl řízení a vyjel za pravý okraj komunikace.

Foto: STA Bruntálsko

„Následně sjel do silničního příkopu a převrátil automobil na bok. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo, rovněž nedošlo k nárazu do zvířete (krátkosrstý pes bílé barvy středního vzrůstu utekl neznámo kam) a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 10 tisíc korun. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče negativně,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Celou záležitostí se zabývají policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále. Jakékoli svědecké informace k této kolizní situaci lze kdykoli telefonicky sdělit na bruntálské policejní číslo 974 731 251.