VRBNO POD PRADĚDEM | Hned dvě petice se dostaly v listopadu na stůl starosty města Petra Kopínce. Ta první se staví proti záměru vybudování nového parkoviště s 44 místy ve dvou výškových úrovních na ulici Palackého. Ta druhá naopak vybudování parkoviště žádá.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

Odpůrci investice se obávají dopadů na životní prostředí a kvalitu života v místě i znehodnocení nemovitostí v lokalitě, zastánci parkoviště apelují na to, že parkovacích míst je málo a odstavená auta překážejí v přístupu i vozům integrovaného záchranného systému.

Studii pro výstavbu parkoviště jsme již na internetových stránkách města představili, podklady jsou zájemcům k nahlédnutí také na radnici.

„Petici proti výstavbě parkoviště podepsalo 139 lidí, tu druhou, pro výstavbu parkoviště, sto padesát občanů. Seznámil jsem s požadavky členy rady města a informovat budu také zastupitele a další občany na veřejném zasedání zastupitelstva města 11. prosince. Na obě petice samozřejmě v termínu odpovím,“ řekl starosta Petr Kopínec.

Signatáři petice proti novému parkoviště se obávají nenapravitelného dopadu plochy pro parkování na lokalitu mezi bytovými domy a rodinnými domky. Upozorňují na poškození estetiky i přírody, znehodnocení bydlení v místě. Obyvatele sídliště i rodinných domků bude provoz rušit hlukem i výfukovými zplodinami, zmizí hezký kout zeleně. Signatáři petice pro vybudování parkoviště naopak realizaci investice žádají, protože současná situace je neúnosná. V místě je naprostý nedostatek míst k parkování a ulice Družstevní bývá často téměř neprůjezdná. Je zapotřebí zajistit řádnou dostupnost složek integrovaného záchranného systému pro obyvatele celé lokality.

„Nedostatek parkovacích míst v lokalitě město řeší snad více než deset let, kdy se hledalo optimální řešení přijatelné pro většinu obyvatel. Dříve jsme měli studii pro ulici Palackého a Nad Stadionem, dotazovali jsme se občanů, jak si parkování představují, co by jim nejlépe vyhovovalo. Jednu zimu se dokonce zkoušel model vedení dopravy po Palackého jednosměrně, aby při kraji ulice mohla parkovat vozidla. Těch mezitím zase přibylo, v některých rodinách lidé využívají i více vozidel.“ uvedla místostarostka Iveta Pešatová.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.