VRBNO POD PRADĚDEM | Řidiči nákladních vozidel přepravujících vytěžené kmeny stromů si z prostoru vrbenského vlakového a autobusového nádraží udělali parkoviště. Tak to vypadalo v prostoru, kde se pohybují chodci, mezi nimi také školní děti, v pátek 2. února 2018 v 7 hodin ráno. Těžká technika blokuje vjezd a míjení autobusům, parkuje i přímo na zastávce. To se ale změní.

Foto: MěÚ Vrbno pod Pradědem

 

Město Vrbno pod Pradědem se neutěšenou situací zabývá od loňského roku, kdy požádalo Městský úřad v Bruntále o schválení místní úpravy provozu na místní komunikaci na parcele č. 810 v k.ú. Vrbno pod Pradědem. Tento prostor před nádražím je v majetku města, které chce zajistit občanům, ale i dopravcům v osobní autobusové a vlakové dopravě bezpečí. Sotva si někdo dovede představit, že by taková těžká technika parkovala například na autobusovém nádraží v Bruntále nebo kterémkoli jiném městě, dokonce aby blokovala přímo prostor zastávek. Prioritou je bezpečí lidí a zajištění hromadné dopravy pro veřejnost.

Městský úřad Bruntál, odbor životního prostředí, silničního hospodářství a zemědělství, projednal žádost vrbenské radnice také s dopravním inspektorátem Policie ČR a 28. prosince schválil úpravu provozu v prostoru nádraží s platností do 28. února 2018. Město bude po vyhodnocení situace žádat o trvalé opatření. Veřejná vyhláška je zveřejněna na úředních deskách MěÚ Bruntál a MěÚ Vrbno pod Pradědem a dotčené subjekty mohou ke stanovení místní úpravy na místní komunikaci na parcele č. 810 podávat písemné připomínky do 12. února.

Vrbenská radnice zajistí instalaci určených dopravních značek zákazu vjezdu nákladních vozidel, zákazu parkování mimo vyznačená místa, značení vyhrazených parkovacích míst pro autobusy, podélné parkování pro několik osobních vozidel a jedno vozidlo pro osoby na invalidním vozíčku.

“Ve čtvrtek 1. února byly v místě zabetonovány patky pro sloupky dopravních značek, jak je schválil Městský úřad v Bruntále. Nejpozději v pondělí budou namontovány sloupky se značkami. O úpravách, omezení nákladní dopravy v místě a novém dopravním značení u nádraží jsem informoval policisty z místního oddělení Policie ČR, kteří budou na místo posílat hlídky. Instalaci dopravního značení zajišťuje firma Značky Morava a.s. Krnov,” uvedl Jiří Skácel z majetkoprávního odboru Městského úřadu Vrbno pod Pradědem.

Zdroj : MěÚ Vrbno pod Pradědem