KRNOV | 27. dubna se v karvinské sportovní hale odehrál napínavý gymnastický souboj mezi mladými talentovanými gymnasty z celé Moravy. Jarní dvojboj ve sportovní gymnastice, zaměřený na prostnou a kladinu, přilákal více než 170 dětí, které svou dovedností a graciózností okouzlily publikum i porotu.

Foto: Kateřina Vašířová

Foto: Kateřina Vašířová

 

Mezi těmito nadějnými sportovci se výrazně prosadilo družstvo SG Krnov, které si z této soutěže odváží celkem šest cenných medailí. Jejich vynikající výkony na kladině a prostné jim zajistily nejen individuální úspěchy, ale také úctyhodné umístění v týmové konkurenci. Nejcennější zlaté kovy přivezli Oliver Belánik (16 let) a Nela Mazurová (11 let). Na 2. místě se umístili Christos Novák (6 let) a Emma Frasier (12 let). Z bronzového umístění se radovali Dominik Seifried (6 let) a Lucie Mrákotová (13 let). Na další krásné pozici zazářila Anežka Vašířová (12 let) na 5. místě.

“Jsme nesmírně pyšní na naše gymnasty z SG Krnov. Jejich tvrdá práce a odhodlání se vyplatily a přinesly nám do klubu skvělé výsledky,” prozradila trenérka SG Krnov, paní Petra Bujoková. “Těší nás, že jsme mohli být součástí této prestižní soutěže a ukázat, co umíme.”

Jednotlivé disciplíny soutěže byly plné emocí a napětí. Od prvotních cvičení na kladině až po finální harmonické sestavy na prostných každý gymnasta předvedl své nejlepší dovednosti a techniku. Atmosféra v hale byla elektrizující a povzbuzující pro všechny účastníky.

“Je úžasné vidět, jak tito mladí sportovci rostou a rozvíjejí svůj talent. Každý závodník si zaslouží obdiv za své úsilí a odhodlání,” uvedl jeden ze zúčastněných rodičů. Bez jejich pomoci bychom se v klubu neobešli.

Gratulujeme všem účastníkům a těšíme se na další sportovní události, které nám přinesou vzrušující okamžiky. Již se teď se totiž SG Krnov připravuje na další závod, který se bude konat 18. května v Bystřici pod Hostýnem.

Autor článku: Lada Brožková

Foto: Kateřina Vašířová

Foto: Kateřina Vašířová

Foto: Kateřina Vašířová

Foto: Kateřina Vašířová