KRNOV | Krnovský sportovní gymnastický klub vstoupil do letošní soutěžní sezony s plnou parádou. Vybraná děvčata z klubu se nedávno zúčastnila soutěže v Bruntále a následně společně s chlapci zamířili do Valašského Meziříčí, kde dívky ukázaly své mistrovské dovednosti ve cvičení na kladině a v sestavách na prostných. Chlapci se věnovali silovým sestavám na prostných, které předvedli s grácií a technickou precizností.

Foto: Lada Brožková

První zastávkou byla v sobotu 16. března soutěž v Bruntále, kde se děvčata utkala ve cvičení na kladině a v sestavách na prostných. S úžasným odhodláním a precizním provedením svých sestav si vybojovala cenné body a přivezla domů zasloužené medaile. Nelly Smolková (8 let), Markéta Tichá (11 let) a Nela Mazurová (11 let) obsadily 2. místo,  Ema Malinovská (9 let) a Lydia Frasier (15 let) získaly 3. místo. Jejich úsilí a trénink se rozhodně vyplatily, neboť se jejich výkony v konkurenci gymnastek z Ostravy, Bruntálu a Prahy rozhodně neztratily. Umístění je pro dívky velkou motivací a oceněním, jelikož Sportovní gymnastka Bruntál soutěží ve vyšší výkonnostní soutěži.

Následovala soutěž v malebném Valašském Meziříčí v neděli 24. března, kde se soutěžní atmosféra opět rozproudila, neboť se závodu zúčastnilo přes 180 členů gymnastických družstev z celé Moravy a také ze Slovenska.Tentokrát se děvčata opět věnovala sestavám na obávané kladině a sestavám na prostných, zatímco chlapci měli příležitost zazářit silovými sestavami na prostných. Všichni reprezentanti klubu však ukázali nejen své dovednosti, ale i odhodlání a vášeň pro gymnastiku. Do Krnova se tak vezlo několik medailí. Zlatou medaili přivezli Nela Mazurová (11 let), Robin Kohut (7 let) a Patrik Kohut (10 let) . Emma Frasier (12 let) obsadila nádherné 2. místo, Nikola Brandýsová (12 let) a Lucie Mrákotová (13 let) získaly 3. místo. Za zmínění stojí také výkony Lydie Frasier (15 let) na 7. místě, Natálie Brožkové (8 let), Nikol Novákové (12 let)  a Barbory Nevosadové (15 let) na 8. místě.

Úspěch SG Krnov a především samotných gymnastek a gymnastů je výsledkem tvrdé práce, tréninku a oddanosti sportu. Celý klub je pyšný na jejich dosažené úspěchy a věří, že tato sezóna jim přinese ještě mnoho dalších triumfů. Další soutěže již čekají a sportovní gymnastky a gymnasté z Krnova jsou připraveni ukázat světu, co v nich je. Držíme jim palce a přejeme mnoho úspěchů v nadcházejících soutěžích!

Autor: Lada Brožková

Foto: Lada Brožková

Foto: Lada Brožková

Foto: Lada Brožková