KRNOV | V posledním květnovém víkendu se v Karviné konal Jarní dvojboj, soutěž ve sportovní gymnastice na kladině a prostných, kam se vydala také sestava 11 členek oddílu Sportovní gymnastika Krnov.

Závodu se zúčastnilo 128 závodnic z dvanácti oddílů, z nichž dva byly ze Slovenska a jeden pak z Polska. Krnovským gymnastkám se v mezinárodní konkurenci skutečně dařilo. V 3. kategorii obsadila Markéta Tichá (9 let) 5. místo a Nela Mazurová (9 let) 7. místo. Ve 4. kategorii se Anežka Vašířová a Mariana Šťastná (obě 10 let) umístily v první desítce. V 5. kategorii suverénně předvedla své sestavy Adéla Kubicová (11 let), díky čemuž se jí podařilo vybojovat 1. místo. Na 4. místě skončila Lucie Mrákotová (11 let). I v nejstarší kategorii se podařilo dosáhnout na medailovou pozici, Nela Hoferková (15 let) se umístila na 3.místě. V prvním červnovém týdnu se gymnastky chystají na další závod do Hulína. Držíme palce a přejeme další úspěchy.

Autor: Lada Brožková