KRNOV | V sobotu 25. listopadu 2023, ještě než nastal ten pravý adventní shon, vyrazily krnovské gymnastky na soutěž nazvanou “Advent ve ValMezu”. Gymnastický dvojboj v disciplínách prostná a přeskok si nenechalo ujít přes 200 gymnastek z České i Slovenské republiky. SG Krnov se poprvé rozhodla vyslat do Valašského Meziříčí také mladší svěřenkyně, pro které byly zatím soutěže jen tajuplným snem.

Foto: Lada Brožková

Děvčata tak mohla nasbírat spoustu nových zkušeností a zážitků, protože bylo opravdu na co koukat. Do Krnova jsme zpět dovezli několik ocenění. Nejlépe se umístila Anna Olejková (14 let), když obsadila 2.místo. Vendula Zmydlochová (15 let) si vydobyla svou sestavou 3.místo. Lydia Fraiser (14 let) a Barbora Nevosadová (15 let) obsadily 4.místo, a do elitní šestice se vešla také Amy Marčanová (12 let) na 6.místě.

Všechny soutěžní i týmové sestavy mohla krnovská veřejnost spatřit v neděli 10. prosince 2023 na tradičním vystoupení “Vánoční GymBesídka” v tělocvičně Lokomotivy Krnov. Gymnastky a gymnasté ukázali, co se nového naučili, a naděloval také gymnastický Ježíšek. Tímto bychom velmi rádi poděkovali Klubu sportovní gymnastiky v Bruntále, který nám daroval odpruženou podlahu v ceně 1 milionu Kč. Snad se brzy budeme moci těšit také z vlastního cvičebního prostoru, kam ji budeme moci umístit.

Autor: Lada Brožková

Foto: Lada Brožková

Foto: Lada Brožková