DÍVČÍ HRAD | Neznámý muž si oběti z řad seniorů pečlivě vybíral. Telefonoval jen seniorům, kteří mají vnuky. Za jednoho z jejich prapotomků se poté vydával a předstíral, že je v pozici, kdy akutně potřebuje finanční pomoc. V Dívčím Hradě se takto pokoušel kontaktovat tři seniory ovšem bez úspěchu.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Albrechtičtí policisté ve spolupráci s krnovskými kriminalisty prověřují případ podvodného jednání na seniorce. 9. května 2018 prozatím neznámý pachatel telefonicky kontaktoval jednaosmdesátiletou paní z Albrechticka s tím, že se vydával za jejího vnuka a pod legendou, že má zablokovaný účet, jí požádal o poskytnutí hotovosti ve výši 200 tisíc korun. Po telefonátu si poškozená ověřila informaci u rodinných příslušníků, kteří případ oznámili policistům,“ informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

„Opět nabádáme, aby senioři, pokud je požádá rodinný příslušník – vnuk, vnučka- v telefonickém hovoru o peníze, si sdělené informace zpětně ověřili u dalších rodinných příslušníků a žádné finance cizím lidem nedávali, byť se odkazují na jejich příbuzné.  V případě telefonických kontaktů si také zapsali, pokud jim to přístroj zobrazí, telefonní číslo volajícího a událost oznámí policistům,“ radí seniorům Jiroušková.

Upozornění pro seniory:

  • nikdy si nepouštějte do svého obydlí cizí osoby
  • nebuďte důvěřiví
  • nevěřte žádným příběhům a vždy si danou skutečnost ověřte u svých blízkých
  • pokud vás osloví cizí osoba a nabízí zboží a nebo chce se pod záminkou dostat do vašeho obydlí kontaktujte policii.