KRNOV | Město Krnov vyhlásilo veřejnou sbírku Dobré srdce Krnova. Její výtěžek bude rovným dílem rozdělen mezi dva mladé muže se závažným zdravotním omezením, kteří ho použijí na zajištění rehabilitačních služeb a pořízení sportovního vozíku.

Do sbírky je možné přispívat od 1. července na zvláštní bankovní účet číslo 123-3087740207/0100 a také do pokladniček. Ty budou k dispozici na stejnojmenné dobročinné akci, jež se uskuteční na Hlavním náměstí v sobotu 14. srpna. Sbírka potrvá do 31. října.

„V tomto roce je výtěžek sbírky určen dvěma Michalům. Čtyřiadvacetiletý Michal Bareš, jemuž byla diagnostikována dětská mozková obrna a další onemocnění, celý den tráví ve speciálním mechanickém kočáře a sám nedokáže změnit svou polohu. Finance ze sbírky jsou určeny na rehabilitační služby, které mu velmi pomáhají. O rok mladší Michal Velička s podobnou diagnózou je upoután na invalidní elektrický vozík, ale je schopen se částečně pohybovat sám. Svou část výnosu sbírky použije na pořízení speciálního sportovního vozíku, který mu pomůže lépe zvládat každodenní překážky a celkovou mobilitu,“ uvedla Aneta Janoušková z odboru rozvoje města.

Zdroj: MěÚ Krnov

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.