KRNOV | Město Krnov vyhlásilo veřejnou sbírku Dobré srdce Krnova. Její výtěžek bude rovným dílem rozdělen mezi dva mladé muže se závažným zdravotním omezením, kteří ho použijí na zajištění rehabilitačních služeb a pořízení sportovního vozíku. Do sbírky je možné přispívat od 1. července na zvláštní bankovní účet číslo 123-3087740207/0100 a také do pokladniček. Ty budou k dispozici na stejnojmenné dobročinné akci, jež se uskuteční na Hlavním náměstí v sobotu 14. srpna. Sbírka potrvá do 31. října. 

„V tomto roce je výtěžek sbírky určen dvěma Michalům. Čtyřiadvacetiletý Michal Bareš, jemuž byla diagnostikována dětská mozková obrna a další onemocnění, celý den tráví ve speciálním mechanickém kočáře a sám nedokáže změnit svou polohu. Finance ze sbírky jsou určeny na rehabilitační služby, které mu velmi pomáhají. O rok mladší Michal Velička s podobnou diagnózou je upoután na invalidní elektrický vozík, ale je schopen se částečně pohybovat sám. Svou část výnosu sbírky použije na pořízení speciálního sportovního vozíku, který mu pomůže lépe zvládat každodenní překážky a celkovou mobilitu,“ uvedla Aneta Janoušková z odboru rozvoje města.

Město Krnov organizuje sbírku Dobré srdce Krnova již šestým rokem a opět bude mezi prvními dárci. Přispěje částkou 20 tisíc korun.

Michal Bareš (1997, bytem Krnov). Michalova diagnóza je dětská mozková obrna, epilepsie a dále subluxace kyčle a skolióza páteře. Jeho zdravotní stav obnáší 24hodinovou péči. Celý den tráví ve speciálním mechanickém kočáře a sám nedokáže změnit svou polohu. Michal velmi dobře vnímá své okolí, dokáže se s druhými domluvit, i když verbálně nekomunikuje. Umí však dát najevo, co se mu líbí a co ne. S rodinou uskutečňuje mnoho výletů: jezdí do ZOO, aquaparku, podniká túry do přírody, hodně času tráví společně na zahrádce. Výtěžek sbírky bude použit na zajištění služeb ve středisku Slezské diakonie Benjamin v projektu Elize (masérské, rekondiční a regenerační služby). Rehabilitační a masérské techniky jsou nedílnou součástí Michalova života. Vzhledem k jeho postižení je totiž nutné, aby mu s fyzickou aktivizací, rehabilitací, protahováním pomáhaly druhé osoby. Díky těmto technikám dochází k pozitivnímu ovlivňování dýchání, k aktivizaci svalů, normalizaci svalového tonu, zlepšení oběhu krve, uvolnění a zlepšení koordinace.

Michal Velička (1998), bytem Krnov. Michalovi byla po narození diagnostikována dětská mozková obrna dolních i horních končetin. Prodělal spoustu operací, které mu pomohly k uvolnění jeho spasmu. Michal je stále usměvavý, aktivní chlapec plný života, který stále rád chodí do školy. Je velkým fanouškem hokeje a s radostí ho sleduje. Také se s chutí věnuje hraní PC her. Ve škole má však problém využívat v současné době elektrický vozík. A to kvůli omezenému prostoru a proto, aby neublížil spolužákům, jelikož manipulace s ním je náročnější. Michalovi by usnadnilo život zakoupení sportovního odlehčeného mechanického vozíku, který je mnohem lehčí a snadněji ovladatelný pro jeho nemocné ruce. Pomohl by mu lépe zvládat každodenní překážky a celkovou mobilitu. Pořízením sportovního vozíku by se Michalovi splnil jeden sen z mnoha.

Zdroj: MěÚ Krnov

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.