KRNOV | Také v letošním roce se uskuteční Dobré srdce Krnova, jeho pátý ročník se však bude od těch předcházejících lišit. Je totiž věnován všem, kteří pomáhali zvládat dopady koronavirové krize. Přitom právě riziko nákazy bylo důvodem, který ohrozil i akci samotnou.

„S ohledem na zdraví a bezpečnost veřejnosti se původně nemělo Dobré srdce Krnova letos uskutečnit. Přišlo nám to však líto a proto jsme se kolegy dohodli, že bychom tuto akci mohli využít jako poděkování všem obyvatelům a skupinám lidí, kteří se této nepříznivé situaci postavili čelem,“ vysvětluje Aneta Janoušková z odboru školství, kultury a sportu, který akci společně s MIKS Krnov každoročně připravuje.

Kromě poděkování od vedení města se tak lidé, kteří v sobotu 15. srpna v 18.00 hodin zavítají na Hlavní náměstí, mohou těšit na vystoupení skupiny Jelen a chybět nebudou ani stánky s občerstvením. Na rozdíl od let minulých se však letos neuskuteční sbírka, jejíž výtěžek by byl věnován konkrétní potřebné osobě.

„Charitativní ráz ale zůstane zachován a během večera budou představeny sbírky již existující, které mají vztah k našemu městu a jeho okolí. Lidé se tak budou moci sami rozhodnout, na kterou z nich přispějí,“ dodává Aneta Janoušková.

Zdroj: MěÚ Krnov

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.