KRNOV | Policejní komisař oddělení hospodářské kriminality zahájil trestní stíhání dvaapadesátiletého muže z přečinu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi. Muž si měl stáhnout a naistalovat softwarové produkty počítačové společnosti aniž by si je zakoupil a pak je měl používat ve své výpočetní technice.

Foto: ilustrační STA

„Je mu kladeno za vinu, že od března 2014 do srpna 2016 v Krnově si měl stáhnout a naistalovat softwarové produkty počítačové společnosti (operační systémy, software na úpravu obrázků), aniž by si je zakoupil a pak je měl používat ve své výpočetní technice.“ Řekla mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Dále měl od září 2013 do února 2017 v Krnově šířit rozmnoženiny audiovizuálních děl. „Měl stáhnout tři desítky filmových titulů pro své soukromé účely a následně si zřídit účet na internetových stránkách, kde tyto filmy měl uložit v odkazech a umožnit tak široké veřejnosti, aby si je mohla stáhnout bezplatně. Způsobenou škodu si poškozené organizace vyčíslily na částku přesahující 300 tisíc korun. Kriminalisté při domovní prohlídce zajistili u obviněného různou elektroniku. Obviněný se k trestné činnosti policistům následně doznal a hrozí mu trest odnětí svobody až dva roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci,“řekla závěrem Jiroušková.

top