KRNOV | Policejní komisař oddělení hospodářské kriminality zahájil trestní stíhání dvaapadesátiletého muže z přečinu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi. Muž si měl stáhnout a naistalovat softwarové produkty počítačové společnosti aniž by si je zakoupil a pak je měl používat ve své výpočetní technice.

Foto: ilustrační STA

„Je mu kladeno za vinu, že od března 2014 do srpna 2016 v Krnově si měl stáhnout a naistalovat softwarové produkty počítačové společnosti (operační systémy, software na úpravu obrázků), aniž by si je zakoupil a pak je měl používat ve své výpočetní technice.“ Řekla mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Dále měl od září 2013 do února 2017 v Krnově šířit rozmnoženiny audiovizuálních děl. „Měl stáhnout tři desítky filmových titulů pro své soukromé účely a následně si zřídit účet na internetových stránkách, kde tyto filmy měl uložit v odkazech a umožnit tak široké veřejnosti, aby si je mohla stáhnout bezplatně. Způsobenou škodu si poškozené organizace vyčíslily na částku přesahující 300 tisíc korun. Kriminalisté při domovní prohlídce zajistili u obviněného různou elektroniku. Obviněný se k trestné činnosti policistům následně doznal a hrozí mu trest odnětí svobody až dva roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci,“řekla závěrem Jiroušková.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.