BRUNTÁLSKO | Bruntálští kriminalisté objasnili sériovou trestnou činnost majetkového charakteru se škodou přesahující jeden milion korun. Na případu pracovali kriminalisté několik měsíců, vyhodnocovali zjištěné informace, které vedly ke dvojici podezřelých, která se měla dopouštět krádeží motorek na různých místech České republiky.

Foto: Policie ČR

„Na konci měsíce ledna kriminalisté zadrželi  v Hradci Králové dva místní muže ve věku 24 a 26 let a to krátce po poslední krádeži. Při prohlídkách bytových i nebytových prostor jsme zajistili osm kompletních motorek (čtyři veterány a čtyři crossové motocykly), jednu motorku v rozebraném stavu, náhradní díly a elektroniku. Policejní komisař oddělení obecné kriminality zahájil trestní stíhání mužů ze zločinu krádeže a přečinu poškození cizí věci,“ sdělila mluvčí bruntálské policie Pavla Jiroušková.

Je jim kladeno za vinu, že v době od 28. dubna 2017 do 31. ledna 2018 měli v deseti případech na různých místech naší republiky (např. Bruntál, Kopřivnice, Chrudim, Týnec nad Sázavou, Milín) vniknout do garáží a odcizit celkem 14 motocyklů (zejména crossových) a náhradní díly k motorkám.  „V několika případech vnikli do garáží, které prohledali, ale jelikož se tam stroj nenacházel, tak nic neodcizili. Po krádežích motocykly upravovali tím, že přerazili číslo na rámu a u některých motorek vyměnili také kryty s polepy, aby ztížili jejich identifikaci,“ řekla dále Jiroušková.

„Crossové motorky byly nachystány k dalšímu prodeji a některé již obvinění prodali náhodným kupujícím přes internet. Veterány měl jeden z pachatelů prozatím vystaveny doma. Škoda je vyčíslena na částku 1 250 000 korun.  V případu budou přibráni znalci, kteří musí ohodnotit zajištěné věci a zkoumat původní výrobní čísla strojů za účelem jejich další identifikace.  Obvinění se k trestné činnosti doznali a hrozí jim trest odnětí svobody až do výše osmi let,“ řekla závěrem Jiroušková.

Foto: Policie ČR