KRNOV | Do konce března se zájemci mohou hlásit do jarní výzvy 10 tisíc kroků, která bude probíhat od 1. do 30. dubna, a to prostřednictvím webových stránek www.desettisickroku.cz. Opět se zapojí také město Krnov, které vytvořilo na Facebooku soukromou skupinu pro krnovské účastníky nazvanou Deset tisíc kroků Krnov, ve které například mohou sdílet své zkušenosti. 

„Další novinkou je spolupráce s Vrchařskou korunou Krnovska, která vytipovala 15 vrcholů v Krnově a okolí určených přímo pro pěší. Jejich seznam i s mapou bude zveřejněn na oficiálních stránkách výzvy v sekci Zapojená města – Krnov, ve facebookové skupině a samozřejmě i na stránkách www.vkk-bike.cz,“ vysvětluje Kristýna Kutálková, koordinátorka Zdravého města a místní Agendy 21 Krnov. „Ani tentokrát nebude chybět společná vycházka krnovských krokařů s opékáním špekáčků, o které budeme včas informovat,“ dodává.

Pravidla zůstávají stejná jako v předchozích letech a zapojit se mohou jednotlivci i týmy, jako například partnerský, třídní, firemní nebo třígenerační. „Cílem je motivovat lidi k pravidelné pohybové aktivitě, aby neseděli doma a u počítačů nebo telefonů, ale vyrazili do přírody, na čerstvý vzduch, dělali něco pro své zdraví. Velký efekt má vzájemná motivace, hecování a podpora jednotlivých členů v týmech, kdy při společných vycházkách mohou také vznikat nová přátelství,“ doplňuje Kristýna Kutálková.

Aktivitu je možné zaznamenávat maximálně tři dny nazpátek, a to ve formě chůze i běhu. Kromě webových stránek je k tomu možné využít také mobilní aplikaci, která je dostupná pro Android a iOS. Možná je i synchronizace s aplikacemi chytrých hodinek a telefonů, jako jsou Garmin Connect, Google fit/Apple Health nebo Fitbit a Withings, z nichž se po propojení budou automaticky nahrávat kroky na portál výzvy 10 000 kroků

Od doby zahájení výzvy v roce 2021 se Krnov stal jedním z měst, jehož obyvatelé se zapojují pravidelně a na výsledcích je to znát. I když počet účastníků z řad měst a obcí každoročně stoupá, Krnovu se stále daří držet v „elitní“ desítce. „V zatím poslední podzimní výzvě se umístil na osmém místě z celkem 76 měst a obcí. V řeči čísel to znamená, že Krnované zapojení do soutěže dohromady nachodili 80 542 kilometrů, o něž se mezi sebou podělilo 36 týmů a 295 aktivních účastníků, což je moc slušný výkon,“ uzavírá Kristýna Kutálková s tím, že pro ty nejlepší bude opět připravena odměna.

Zdroj: MěÚ Krnov